Aktualności

Popołudnie z poezją

7 lutego 2019 roku Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo zorganizowała w Restauracji "Lednickie Wrota" w Lednogórze spotkanie z poetką i dziennikarką panią Stanisławą Łowińską. Pani Stanisława gościła już kilka razy w naszej szkole, ale tym razem spotkanie było wyjątkowe. Opowiadała o swojej twórczości i pomyśle na zorganizowanie Lednickiej Wiosny Poetyckiej, która już od ponad 20 lat odbywa się na terenie naszej gminy skupiając poetycko uzdolnioną młodzież. Również uczniowie naszej szkoły wraz z polonistką Iloną Bazułką podejmują co roku próby pisania wierszy.

Kategorie artykułu: 

Kocim szlakiem na Księżym Młynie - Wycieczka do Łodzi

16 października 2018 roku odwiedziliśmy Łódź. Uczniowie klas VI-VIII wybrali się na jednodniową wycieczkę szkolną zorganizowaną przez panią Ilonę Bazułkę przy dużym wsparciu nauczycieli pani Pauliny Braciszewskiej, pana Marka Pastwy oraz rodzica pani Izabelli Górki - Sądej. Postanowiliśmy zobaczyć miasto włókiennictwa i kinematografii.

Kategorie artykułu: 

Kamishibajanie w Gnieźnie

Dnia 3 października 2018 roku uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią panią Iloną Bazułką oraz panią Magdaleną Frydrychowicz pojechali na spotkanie teatrzyków "Kamishibai" w Gnieźnie. Zostaliśmy zaproszeni przez Centrum Aktywności Społecznej "LARGO" oraz Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną. Postanowiliśmy zaprezentować "Małego Księcia" - bajkę, którą przygotowaliśmy podczas zajęć czytelniczych. Mogliśmy podzielić się z innymi efektami swej pracy, zyskaliśmy nowe doświadczenie, a przy tym doskonale się bawiliśmy oglądając bajki przygotowane przez uczniów i nauczycieli z innych szkół.

Kategorie artykułu: 

Spotkanie Środowiskowe w Domu Kultury w Łubowie

29.05.2018. w Domu Kultury w Łubowie odbyło się spotkanie środowiskowe poświęcone stuleciu odzyskania przez Polskę Niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz polskim symbolom narodowym. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubowie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lednogórze: Zuzanna Zander, Danuta Pieczyńska, Julia Skrzetuszewska, Magdalena Głodek, Julia Ostrowska, Ewa Zander, Natalia Pieczyńska oraz Michał Cichy przedstawili prezentację poświęconą polskim symbolom narodowym.

Kategorie artykułu: 

Dzień, o którym wszyscy pamiętają

Pełni uśmiechu i przy słonecznej pogodzie spędziliśmy to ważne dla każdego dziecka święto. Nad brzegiem Jeziora Lednickiego, każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni rywalizowali w rozgrywkach piłki nożnej, inni grali w piłkę siatkową, badmintona lub też przeciągali linę. Do wspólnej zabawy dali zaprosić się także wychowawcy. Do dyspozycji była cała plaża, gdzie oprócz uprawiana sportu mogliśmy po prostu porozmawiać ze sobą, pospacerować, poskakać, czy wylegiwać się na ciepłym piasku i kocach.

Kategorie artykułu: 

Strony

Subscribe to RSS - Aktualności