Aktualności

Spotkanie Środowiskowe w Domu Kultury w Łubowie

29.05.2018. w Domu Kultury w Łubowie odbyło się spotkanie środowiskowe poświęcone stuleciu odzyskania przez Polskę Niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz polskim symbolom narodowym. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubowie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lednogórze: Zuzanna Zander, Danuta Pieczyńska, Julia Skrzetuszewska, Magdalena Głodek, Julia Ostrowska, Ewa Zander, Natalia Pieczyńska oraz Michał Cichy przedstawili prezentację poświęconą polskim symbolom narodowym.

Kategorie artykułu: 

Dzień, o którym wszyscy pamiętają

Pełni uśmiechu i przy słonecznej pogodzie spędziliśmy to ważne dla każdego dziecka święto. Nad brzegiem Jeziora Lednickiego, każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni rywalizowali w rozgrywkach piłki nożnej, inni grali w piłkę siatkową, badmintona lub też przeciągali linę. Do wspólnej zabawy dali zaprosić się także wychowawcy. Do dyspozycji była cała plaża, gdzie oprócz uprawiana sportu mogliśmy po prostu porozmawiać ze sobą, pospacerować, poskakać, czy wylegiwać się na ciepłym piasku i kocach.

Kategorie artykułu: 

Nauka, rozrywka i odpoczynek

Podczas wizyty w Mikroskali zwiedziliśmy z przewodnikiem Park Makiet obejmujących swą tematyką różne wydarzenia historyczne, zjawiska przyrodnicze oraz film. Wielu wrażeń dostarczył wszystkim seans filmowy w kinie 6 D, a także zabawa przy kulkowym tsunami. Dopełnieniem wizyty w tym atrakcyjnym miejscu były warsztaty modelarskie - Kreatywna Kostka, podczas których tworzyliśmy z drewnianych sześcianów dowolne figurki.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Parku im. F. Chopina, gdzie mogliśmy obserwować przebywające tam zwierzęta z różnych stron świata.

Kategorie artykułu: 

Obóz Wojsk Wielkopolskich

13.05.2018. w WPE w Dziekanowicach grupa 3 Bastion Grolman zaprezentowała rekonstrukcję Wojsk Armii Wielkopolskiej z lat 1918 - 19. Była to wspaniała okazja do zapoznania się z historią powstawania Armii Wielkopolskiej, uzbrojeniem i sposobami walki w czasie I Wojny Światowej i tuż po jej zakończeniu. Uczniowie SP w Lednogórze wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i żywej lekcji historii.

Kategorie artykułu: 

Wycieczka do Poznania

W piątek 18.05.2018 odbyła się wycieczka do Poznania. Jej celem było przybliżenie historii Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz przemaszerowali ulicami Poznania, odwiedzając ważne miejsca i obiekty związane z Powstaniem: Hotel Bazar, tablicę upamiętniającą Franciszka Ratajczaka oraz Pomnik Powstańców Wielkopolskich. Uczestnikom dopisała wspaniała pogoda i dobry humor.

Kategorie artykułu: 

Strony

Subscribe to RSS - Aktualności