Wycieczka klasowa - 5a, 5b

W ostanie dni roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami, a także grupa uczniów z klas czwartych wyjechali wczesnym rankiem na północ Polski. W pierwszym dniu naszego pobytu w Trójmieście przewodnik zaprowadził nas do wielu ciekawych miejsc w Gdańsku, takich jak np. Stary Żuraw, Starówka, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka. Dotarliśmy także na Westerplatte – miejsca bohaterskiej obrony Polaków podczas II wojny światowej. Wieczór spędziliśmy równie miło jak dzień grając w piłkę nożną i koszykówkę. Najbardziej wytrwali uczestnicy postanowili przed snem wybrać się na długi spacer nad brzeg morza.
Następnego dnia, przed południem brodziliśmy już wszyscy w ciepłych wodach Bałtyku. Za bardzo ciekawy uznaliśmy wygląd linii brzegowej widzianej z sopockiego mola.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w interaktywnym centrum przyrodniczym w Gdyni (Centrum Nauki Experyment). Tutaj każdy z nas zabawę mógł połączyć z nauką. Przy licznych do tego przygotowanych stanowiskach wykonywaliśmy różnego rodzaju zadania, które wymagały od nas wysiłku zarówno intelektualnego, jak również fizycznego, co w efekcie sprawiło nam wiele satysfakcji.

Galeria: