Umysł Przyłapany - wystawa objazdowa Cenrtum Nauki Kopernik

Na podstawie zmysłów nasz mózg buduje obraz otaczającego świata. Jak radzimy sobie z ogromną ilością bodźców, docierających z otoczenia? Czy rzeczywistość jest na pewno taka, jaką ją postrzegamy? Czy słuchać da się tylko uchem, a na ostrych gwoździach nie można siadać? Z natłoku informacji mózg selekcjonuje i wybiera najistotniejsze. Jednak ulega wpływom emocji o wiele bardziej, niż zdajemy sobie z tego sprawę. Zgaduje, kombinuje, szuka związków, manipuluje pamięcią. Nasza wystawa zastawia pułapki na umysł. Pozwala nakryć go na sprytnych sztuczkach i podstępach.

Wystawa jest finansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Eksperymenty wywołują salwy śmiechu, zaskakują i wzbudzają
ciekawość wśród osób w każdym wieku.„Umysł przyłapany” stworzony został przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych.Eksponaty są interaktywne. To znaczy, że trzeba wszystkiego spróbować samodzielnie: dotknąć, sprawdzić, przetestować.Bo tak naprawdę głównym „eksponatem” wystawy jest jej odbiorca. Zwiedzający doświadczy, jak działają jego własne zmysły i mózg. Niejeden wynik eksperymentu może wprawić w zdumienie…
Na to wydarzenie przybyli do nas uczniowie z pobliskich szkół : SP Fałkowo, SP Łubowo, SP Owieczki i każdy mógł doświadczyć eksperymentów na własne oczy.
Wystawa ta odbyła się pod patronatem posła Zbigniewa Dolaty oraz Wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Link do galerii zdjęć : http://www.splednogora.pl/kolekcja