SZKOLNE SZTAFETY NAD JEZIOREM LEDNICKIM w ramach " Europejskiego Tygodnia Sportu "

W środę 26 września na terenie tworzącym otoczenie Karczmy na Lednicy nasza szkoła była organizatorem Mistrzostw Gminy Łubowo w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Korzystając z gościnności Pana Ryszarda Henzla uczniowie ze wszystkich szkół mieli okazję rywalizować w biegach na pięknie położonym terenie nad brzegiem jeziora lednickiego.
Na zawody przybyły szkoły podstawowe z Owieczek, Fałkowa, Łubowa i z Lednogóry.
W rywalizacji uczniów i uczennic rocznika 2006 i młodszych na dystansie 8 x 500m wygrała Szkoła Podstawowa z Lednogóry. W kategorii rocznika 2003-2005 dziewcząt na dystansie
10 x 600m wygrały uczennice z Łubowa, przed uczennicami z Lednogóry.
W rywalizacji chłopców na dystansie 10 x 800m podobnie wygrali uczniowie z SP Łubowo przed reprezentacja SP Lednogóra. Poza sukcesami sportowymi nasza szkoła w ocenie zaproszonych gości odniosła sukces organizacyjny. Zawody w Dziekanowicach obserwował i wspierał nagrodami
Pan Piotr Karasiewicz z Gniezna – były wybitny maratończyk zwycięzca X Ogólnopolskiego Biegu Lechitów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę właściciela Karczmy na Lednicy, Pana Ryszarda Henzla, który ugościł nas w swojej karczmie ciepłym posiłkiem, którym była pyszna tradycyjna „pomidorówka”

Galeria: