RAJD ROWEROWY W BARWACH JESIENI I Z AKCENTAMI PATRIOTYCZNYMI w ramach " Europejskiego Tygodnia Sportu "

Jak co roku we wrześniu uczniowie naszej szkoły biorą udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Tegoroczny rajd z uwagi na rok jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę, na swej trasie przejazdu odwiedził miejsca upamiętniające walczących o wolność Polski. Dlatego uczestnicy rajdu odwiedzili miejsce pochówku Powstańca Wielkopolskiego na cmentarzu w Dziekanowicach i pomnik w Dziekanowicach upamiętniający poległych za wolność Naszej Ojczyzny-mieszkańców Parafii Dziekanowice. Uczniowie otrzymali od organizatora biało-czerwone wstążki, którymi przystroili swoje rowery i wyruszyli na trasę po drogach Gminy Łubowo. Grupa rajdowa z naszej szkoły w liczbie 31 uczestników była najliczniejszym zespołem wśród grup rajdowych szkół z terenu Gminy Łubowo. Trasa rajdu wiodła z Lednogóry przez Dziekanowice, dalej - Fałkowo, Wierzyce do siedziby Nadleśnictwa w Jeziercach.

Piękna jesienna pogoda, dobre nastroje uczestników oraz niezawodne rowery sprawiły że po czterech godzinach dotarliśmy do Łubowa. W domu Kultury zostaliśmy ugoszczeni tradycyjną grochówką i pomidorową, a komu było mało, to i kiełbasą z musztardą i chlebem. Uczestnicy dziesiątego, jubileuszowego rajdu otrzymali od organizatora - Klubu „Piast” Łubowo pamiątkowe bidony rowerowe i po wspólnym zdjęciu, pomknęli rowerami do swoich szkół. Nasza młodzież pełna pozytywnych wrażeń, z pytaniem, kiedy pojedziemy na kolejny rajd rowerowy? dotarła do Lednogóry po sześciu godzinach, pokonując trasę pięćdziesięciu pięciu kilometrów. Dziękujemy wszystkim młodym uczestnikom rajdu, kadrze nauczycieli, a szczególnie rodzicom za aktywne, wspólne ( rodzinne) spędzanie wolnego czasu.

Galeria: