Popołudnie z poezją

7 lutego 2019 roku Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo zorganizowała w Restauracji "Lednickie Wrota" w Lednogórze spotkanie z poetką i dziennikarką panią Stanisławą Łowińską. Pani Stanisława gościła już kilka razy w naszej szkole, ale tym razem spotkanie było wyjątkowe. Opowiadała o swojej twórczości i pomyśle na zorganizowanie Lednickiej Wiosny Poetyckiej, która już od ponad 20 lat odbywa się na terenie naszej gminy skupiając poetycko uzdolnioną młodzież. Również uczniowie naszej szkoły wraz z polonistką Iloną Bazułką podejmują co roku próby pisania wierszy. Możemy pochwalić się wieloma sukcesami, a podczas ostatniej Wiosny Poetyckiej laureatką III miejsca została uczennica naszej szkoły - Alicja Bazułka. Podczas spotkania w "Lednickich Wrotach" swoje wiersze zaprezentowały: Maja Grendel, Karolina Sądej i Alicja Bazułka - uczennice klasy szóstej, które razem z panią Iloną oraz w towarzystwie swych mam i pani dyrektor szkoły Joanny Filipiak, wzięły udział w tym spotkaniu. Wieczór był cudowny i pełen wzruszeń. Otrzymaliśmy także tomik Strof Lednickich, w którym znalazły się trzy wiersze naszej młodej poetki Alicji Bazułki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Galeria: