Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2018

W dniu 9 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Lednogórze miała miejsce uroczystość poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Akademia składała się z dwóch części.
W pierwszej przeznaczonej dla klas IV-VIII przedstawione zostały prezentacje uczniowskie wykonane w ramach projektu edukacyjnego na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie.
Swoje prezentacje przedstawili Bartosz Smułczyński, Jakub Król, Gracjan Krugiołka , Filip Stolarz, Zuzanna Zander, Natalia Konieczna, Julia Ostrowska, Klaudia Malinowska, Zuzanna Włodarczyk, Oliwia Białas, Kacper Stolarz, Gabriel Zarzeczny i Wojciech Trojan.
W części drugiej przeznaczonej dla całej szkoły, o godz. 11:11 został odśpiewany hymn narodowy, gdyż szkoła wzięła udział w akcji ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej pt. "Rekord dla Niepodległej" w zaśpiewaniu czterech zwrotek hymnu.
Następnie głos zabrała p. dyrektor Joanna Filipiak. Podczas przemówienia uroczyście poinformowała wszystkich o symbolicznej fladze jaką szkoła dzisiaj rano otrzymała od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy z przekazem o wywieszeniu flag przy naszych domach.
Po części oficjalnej odbył się koncert pieśni oraz recytacja wierszy patriotycznych. Recytatorami byli laureaci konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej.
W tak szczególną narodową rocznicę w naszej szkole, zawisła tablica pamiątkowa, która przypominać nam będzie o naszej państwowości.

Galeria: