JĘZYK ANGIELSKI WCALE NIE JEST TRUDNY, czyli kilka słów o niecodziennych gościach z Francji i Grecji

We wtorek, 5 lutego 2019r. dzięki zaprzyjaźnionej nauczycielce z Przedszkola nr 12 w Gnieźnie, Pani Dorocie Palickiej, mieliśmy okazję gościć w murach naszej szkoły pedagogów ze szkół we Francji
i Grecji. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Erasmus + „Play to grow”. W czasie swojego pobytu nauczycielki pokazywały jak wyglądają szkoły w Grecji i we Francji. Panie opowiadały o regionach, w których żyją, tradycyjnych potrawach, zwyczajach oraz o tym jak wygląda system nauczania w ich szkołach. Oczywiście wszystko odbywało się w języku angielskim. Uczniowie klas IV-VIII z zainteresowaniem słuchali i oglądali prezentację. Zadawali pytania dotyczące przede wszystkim systemu nauczania, ale też pytali o pogodę i zainteresowania przesympatycznych Pań. Po skończonych zajęciach Pani dyrektor Joanna Filipiak wraz z nauczycielką języka angielskiego, Panią Ewą Krieger oprowadziły naszych gości po szkole opowiadając jak wygląda system nauczania w Polsce i pokazując sale lekcyjne. Bardzo spodobała im się nasza szkoła. Szczególny podziw wzbudziły nasze dzieci, które bez większych trudności zadawały pytania i czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Nasi goście mieli też okazję uczestniczyć w próbie przedstawienia „Christmas Carol” i były zachwycone poziomem językowym aktorów i śpiewem chóru.
Spotkanie z obcokrajowcami wzbudziło w uczniach dużo emocji, od rana oczekiwali z niecierpliwością ale i lekkim niepokojem naszych gości. Jak się później okazało, nie mieli trudności ze zrozumieniem ich wypowiedzi i zadawaniem pytań. Przekonali się, że język angielski znają i że tak naprawdę potrzeba niewielkiej odwagi, by zacząć mówić po angielsku.
Do our students speak English?
Yes, they do.
Ewa Krieger

Galeria: