Ferie na sportowo!!

W okresie zimowej przerwy od zajęć lekcyjnych, tradycyjnie jak co roku odbywają się w naszej szkole SPORTOWE FERIE. Rywalizację sportową rozpoczęli piłkarze i piłkarki nożne.
We wtorek 13 lutego rozegrany został turniej halowej piłki nożnej. Rywalizowały zespoły mieszane w skład których wchodziły dziewczęta i chłopcy. Po czterech godzinach rozgrywek wyłoniony został zwycięzca. Pierwsze miejsce zajął zespół o nazwie „Babcie” w składzie: Gracjan Krugiołka, Amadeusz Krysiak, Łukasz Kubacki, Adam Kluczyński. Najlepszym piłkarzem okazał się Gracjan Krugiołka zdobywając największą ilość, bramek najlepszym bramkarzem – Marceli Pasternak,
najlepszą piłkarką była Julia Nowakowska. W kategorii najlepsza-najmłodsza piłkarka zwyciężyła Kornelia Krugiołka. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Adam Kluczyński.
Podsumowania i dekoracje uczestników medalami dokonała Pani Dyrektor Joanna Filipiak
W drugim dniu SPORTOWYCH FERII rozegrany został turniej piłki siatkowej . Turniej trójek siatkarskich został rozegrany systemem „każdy z każdym” Zwyciężył zespół dziewcząt w składzie: Julia Nowakowska, Milena Borzykowska, Zuzanna Wędzikowska. Najlepszą siatkarką turnieju została- Julia Nowakowska, najlepszym siatkarzem został-Antoni Kasprzak
Za sprawne przeprowadzenie turnieju dziękujemy Panu Arkowi Kościańskiemu.

Czwartek był dniem wyjazdowym, a bardziej - jak go nazwali uczestnicy pobytu na pływalni i lodowisku - odjazdowym pobytem na obiektach sportowych Swarzędza. Fantastyczna atmosfera wyjazdu ponad 50-osobowej „sportowej ekipy” zakończyła się uzupełnieniem strat energetycznych
w MC Donalds w Swarzędzu. Nad sprawnym przebiegiem wycieczki czuwała Pani Kasia Kaczmarek i Pani Paulina Braciszewska – na pływalni, na lodowisku piruety wraz z naszymi uczennicami i uczniami kręciła Pani Emilia Dutka i Magdalena Frydrychowicz – dziękujemy!

Piątek SPORTOWYCH FERII był dniem tenisa stołowego. Tego dnia rozegrany został turniej tenisa stołowego w grze pojedynczej oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców, oraz w grze podwójnej- mieszanej tzw. MIXT ( dziewczyna+chłopiec). Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów w wyniku czego został przedłużony o godzinę. Singla dziewcząt wygrała Julia Nowakowska przed Mileną Borzykowską i Julią Skrzetuszewską.
Singla chłopców wygrał Arek Domagalski przed Gracjanem Krugiołką i Alanem Wachowiakiem.
Wiele emocji przyniósł turniej MIKSTA do którego przystąpiły cztery pary. Wygrał debel Nowakowska/Krugiołka przed deblem Skrzetuszewska/Król i deblem Borzykowska/Wachowiak.
Ceremonii podsumowania i nagrodzenie zwycięzców medalami dokonała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Jankowska. Nad sprawnym przebiegiem Sportowych Ferii czuwał organizator – Jarosław Łabus.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
Jarosław Łabus