EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY 6 MARCA 2019r. W LEDNOGÓRZE!!! -RELACJA

Ten dzień obchodzimy świątecznie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W Polsce Dzień Logopedy obchodzony jest od 2007 roku i jego zadaniem jest uhonorować wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym, pięknym wysławianiem się. Jest to także okazja, by zwrócić uwagę na wymowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji i diagnozy osobom z zaburzeniami mowy.

W naszej szkole jak co roku z okazji tego święta dnia 6 marca 2019 roku odbyły Się warsztaty logopedyczne pt. „SKS MOWY – SŁUCHAM, KOMUNIKUJĘ, STYMULUJĘ”, w którym wzięli udział chętni uczniowie wraz z rodzicami oraz dzieci, które dopiero zaczną naukę w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym. Warsztaty były prowadzone przez logopedę
p. M. Śmigórską oraz neurologopedę p. J. Filipiak. W trakcie zajęć dzieci i rodzice poznali na czym polega codzienna praca logopedy, mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji oraz diagnozy logopedycznej. Podczas warsztatów dzieci wykonywały ćwiczenia i zabawy logopedyczne z rodzicami i logopedą. Najbardziej atrakcyjną zabawą logopedyczną dla dzieci okazała się gra logopedyczna - „sadzawka” oraz „pszczółki gadułki” , które polegały na poruszaniu się pionkiem po polach z obrazkami, które w swojej nazwie zawierają głoski szeregu szumiącego i syczącego. Wygranym była drużyna, która dotarła najszybciej pionkiem „do domku” wymawiając przy tym prawidłowo nazwy wszystkich obrazków napotkanych na swojej drodze:) Na zakończenie warsztatów przeczytano „Opowiadanie o Maćku”, które zawierało do wykonania szereg ćwiczeń artykulacyjnych oraz dźwiękonaśladowczych. Dla zainteresowanych przygotowane zostały ulotki informacyjne
Dziękujemy wszystkim, za obecność i aktywny udział w warsztatach logopedycznych oraz mile spędzony czas :)
M. Śmigórska

Galeria: