„Od ziarenka do ziarenka” - udział w programie najmłodszych uczniów naszej szkoły

W tym roku oddział przedszkolny oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć udział w programie „Od ziarenka do ziarenka”. Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały miejsce w ogródku pod wspólną uprawę. Zasiały sałatę, koperek, rzodkiewki oraz kwiaty a także posadziły wyhodowane wcześniej w doniczkach sadzonki pomidorów, papryki oraz dyni. Dbały o ogródek każdego dnia od wczesnej wiosny aż do jesieni. Miały okazje spróbować własnych plonów w wersji surowej: rzodkiewki, koperek, sałata a także na słodko – dynię zmieniliśmy w pyszne ciasto  Wszystkim ogrodnikom wypiek bardzo smakował więc w przyszłym roku myślimy o kolejnych uprawach. Zebrane nasiona ponownie zasiejemy ponieważ warto uprawiać warzywa i dbać o nie by zdrowo jeść i zdrowo rosnąć. 

Galeria: