„Nauczmy się na pamięć tego kraju…”, czyli Święto Konstytucji 3 Maja w Łubowie.

W Domu Kultury w Łubowie, odbyła się uroczysta akademia z okazji święta Konstytucji 3 Maja, w której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali niezwykłą podróż przez historię Polski. Młodzi aktorzy przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień, szczególnie w roku, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Nie zabrakło akcentów symbolicznych: biało-czerwonej flagi, godła, „Mazurka Dąbrowskiego”, daty 3 maja 1791. Aktorzy wcielili się w role historycznych postaci: Stanisława Augusta Poniatowskiego, Ignacego Potockiego, Hugo Kołłątaja i Stanisława Małachowskiego oraz zaprezentowali widzom takie pojęcia jak: Konstytucja, naród, Ojczyzna czy patriotyzm. Podkreślili rangę obchodów uroczystości, które służą zrozumieniu praw i zasad korzystania z wolności. Dużą atrakcją występu był „Taniec Flag” do utworu „Shadowfall”, a także pieśni patriotyczne śpiewane przez dzieci.

Na koniec wójt gminy Łubowo Andrzej Łozowski oraz pani dyrektor Joanna Filipiak podziękowali wykonawcom i nauczycielom za przygotowanie inscenizacji i zachęcili widzów do refleksji nad zaprezentowanymi treściami.

Nad całością programu czuwali nauczyciele: p. Ilona Bazułka, p. Paulina Braciszewska, p. Magdalena Zander, p. Krystyna Gola, a oprawę muzyczną przygotował p. Tomasz Pietruszewski.
Dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu dzieci do akademii :)

Galeria: