Najpiękniejsze karty tarota

Najpiękniejsze karty tarota. Oto najładniejsze talie

Karty tarota stanowią atrybut osób parających się magią. Jednakże często sięgają po nie także osoby, które pragną docenić ich piękno i kunszt artystyczny twórcy; nie da się ukryć, że prócz podstawowej funkcji, jaką spełniają, czyli możliwość wywróżenia z nich przyszłości, karty tarota stanowić mogą niezwykle przyjemny dla oka przedmiot. Przechowywane w odpowiednich warunkach, przyniosą wiele wrażeń, także tych czysto estetycznych. Poniżej przedstawiamy kilka najpiękniejszych talii tarota, które ucieszą niejedno oko.

Tarot Świetlistej Drogi Alli Alicji Chrzanowskiej

Jest to jeden z bardzo wyjątkowych zestawów kart tarota. Autorką talii Świetlistej Drogi jest Alla Alicja Chrzanowska, artystka oraz pisarka. Wsławiła się takimi książkami jak „Interpretacja Tarota”, „Misterium run”, „Magia kobiecości”, oraz wielu innych. Jej ilustracje do kart tarota wykonane zostały z wyjątkowym oddaniem i na pewno dobrze odzwierciedlają artystyczną duszę ich autorki. Obrazy przywodzą na myśl eteryczne i jednocześnie dobrze znajome obrazy z rodzimej, słowiańskiej historii. Z wielu ilustracji tchnie kobieca siła i tajemniczość, dlatego na pewno dobrze przysłużą się szczególnie żeńskiej części użytkowniczek. W większości swoich książek Chrzanowskiej odwołuje się do właśnie owej talii, dlatego z polskiej perspektywy należy ona do jednej z dokładniej opisanych. Do każdej talii dołączana jest instrukcja, która wspomoże każdego, kto potrzebuje pomocy w początkowym korzystaniu z mocy kart.

Tarot Roberta Lichodziejewskiego

Nasz kolejny wybór to karty tarota autorstwa Roberta Lichodziejewskiego. Stanowią zgoła zupełnie inny przykład, jednak równie wart uwagi. Należy przyznać, że autor wzbogacił tarota o swoją niezwykle barwną i bogatą wizję. Można odnieść wrażenie, że Lichodziejewski łączy tradycyjną tajemniczość kart tarota z oryginalnością i krzykliwością swojego własnego spojrzenia. Obrazy i postaci zdają się wręcz emanować ogromną, świeżą energią. Jednocześnie wszystkie karty posiadają swoje znane i podstawowe atrybuty, dzięki czemu interpretowanie ich nie powinno sprawiać większych trudności. Jeżeli należysz do osób, które kochają duże ilości barw oraz bogactwo ilustracji, wybierz tarot Roberta Lichodziejewskiego.

Zestaw kart tarota Heaven & Earth Jacka Sephirotha

Karty tarota autorstwa Jacka Sephirotha to kolejna talia, która zachwyca swoim nieprzeciętnym pięknem. Heaven & Earth przywodzi na myśl małe dzieła sztuki, rodem z najsłynniejszych muzeów świata. Świetliste elementy ilustracji zdają się wręcz wyzierać z kart, a tajemniczość obrazów przeplata się z delikatnością i niezwykłym dopracowaniem najmniejszych ich szczegółów. Sam artysta wzorował się na słynnych kartach tarota Rider-Waite, dlatego symbolika jego talii jest dość łatwa do interpretacji; zarówno laicy, jak i osoby zaawansowane mogą z powodzeniem korzystać z Heaven & Earth i jednocześnie zachwycać się przepięknie wykonanymi ilustracjami. Do większości zestawów kart Jacka Sephirotha dołączona jest książka, która na pewno ułatwi wróżenie.

Posts created 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top