Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2012 roku w Kościele Filialnym w Łubowie odbyła się uroczysta akademia poświęcona 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Rozpoczęła się ona od odśpiewania hymnu państwowego i przemówienia Wójta Gminy Andrzeja Łozowskiego.

Następnie uczniowie w prozie, poezji i piosence podkreślili znaczenie Konstytucji Majowej dla państwowości polskiej. Mówili między innymi o tym, że „jesteśmy narodem, jak żaden chyba inny, zafascynowanym przeszłością i miłością do Boga i Ojczyzny”, a także o tym, że „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

Słowa wypowiedziane w trakcie przedstawienia dobitnie świadczyły o tym, że uczniowie naszej szkoły doceniają wartość działań podjętych przez przodków, są świadomi ceny, jaką musieli oni ponieść. Historię słowem malowaną uzupełniały teksty pieśni patriotycznych.

Na koniec uroczystej akademii Przewodniczący Rady Gminy Łubowo podziękował dzieciom za trud, jaki włożyli w to, by dzień 3 maja został w sposób szczególny uczczony w naszej gminie. Słowa podziękowań skierował także do nauczycieli przygotowujących młodych artystów.